خورموج
دیار نخل و خورشید
 

+ نوشته شده در چهارشنبه 1386/08/30ساعت توسط حسین (هانی) |

جمشيدي فرماندار شهرستان دشتي گفت: شهرداريها موظف به پرداخت نيم درصد از درآمدهاي خود براي توسعه كتابخانه‌هاي عمومي هستند.

رضا جمشيدي روز سه‌شنبه در نشست انجمن‌هاي كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان دشتي افزود: به رغم اينكه اين نيم درصد حقوق كتابخانه‌هاي عمومي محسوب مي‌شود، ولي شهرداريها در پرداخت آن تعلل مي‌كنند.

وي با بيان اينكه دو كتابخانه عمومي تا پايان امسال در اين شهرستان به بهره‌برداري مي‌رسد، اظهارداشت: براي احداث دو كتابخانه در روستاهاي چارك و شنبه، افزون بر يك ميليارد ريال هزينه مي‌شود.

رييس دبيرخانه كتابخانه عمومي شهرستان دشتي نيز در اين نشست گفت: هم اكنون ‪ ۳۵‬هزار جلد كتاب در پنج كتابخانه عمومي اين شهرستان وجود دارد و بيش از يكهزار و ‪ ۸۰۰‬نفر عضو ثابت اين كتابخانه‌ها هستند.

وي، كمبود كتب علمي و پژوهشي، كمبود نيروي انساني، پرداخت نشدن نيم درصد درآمد شهرداريها را از سال ‪ ۷۳‬تاكنون و نبود كتابخانه در روستاهاي پرجمعيت شهرستان دشتي را از مشكلات اين شهرستان ذكر كرد.

+ نوشته شده در سه شنبه 1386/08/29ساعت توسط حسین (هانی) |

ما برای خوانندگان خود احترام خاصی قائل  هستیم و بزرگترین هنر خود را در اطلاع رسانی و  دقیق بودن خبرهای خود می دانیم .

وبلاگ خبری خورموج با آغوش باز پذیرای انتقادات و پشنهادات مفید شما می باشد و بزرگترین انتقاد شما بهترین راه پیشرفت ما می باشد . پس منتظر شما هستیم.

در متن زیر آقایی به نام احمدی در مورد خبر" قائد حسيني قائم مقامي پويا براي منطقه ويژه اقتصادي"  که در تاریخ   ۲۱مهر ماه  بر روی وبلاگ خبری خورموج  قرار گرفته شده بود انتقادی بر  این خبر داشته است که می خوانید.

 سلام
من تعجب میکنم یک فارغ التحصیل بی تجربه از دانشگاه آزاد بوشهر چطور میتونه اینقدر برای مطبوعات مهم باشه ویا اصلا از کی تا بحال انتصابهای منطقه ویژه به مطبوعات کشیده شده و جالبتر اینکه هر دو سایت خبری بوشهر از یک تیتر استفاده کردند(( قائد حسيني قائم مقامي پويا براي منطقه ويژه اقتصادي )) بهتر است عزیزان بنده بدانند ایشان تا قبل از ورورد به شرکت عمران وتوسعه بوشهر نه شاغل بودند ونه در سطح استان مطرح بودند پس با تمام این توضیحات دو نتیجه مهم میگیریم 1- آقای رحیم قائد حسینی خودشان متنی را تهیه کرده وبا خواهش از سایتهای خبری بواسطه دوستی که با ایشان دارند به انتصاب رابطه ای خود تبریک گفته اند 2-آقای رحیم قائد حسینی به واسطه رابطه خانوادگی و خیش و قومی که با معاونت محترم استاندار آقای کرمی (دامات افازاتو)دارند توانستند در این شرکت ماندگار شده و با تغییر مدیریت (مصلحتی و کاملا"نا پخته )باز هم به سفارش ...به این پست جلوس نمایند.
دوست عزیز آقای حسین هانی لطفا حقیقت ها را کتمان نکنید و با شجاعت کامل این نظر را علنی کنید .
یا حق .شاد کام باشید ...

+ نوشته شده در دوشنبه 1386/08/28ساعت توسط حسین (هانی) |

با ایجاد اختلاف به دنبال دور کردن شاهینی ها از چه چیزی هستند

آبروی بوشهر و بوشهری چیزی که در شاهین پارس بوشهر پیدا نخواهید کرد// روزهای خوب شاهین بلند پرواز شروع نشده به سرانجام رسید// امروز بازیکنی که به تمام مردم بوشهر توهین کرده بود با آرامش خاصی به تمرین خود ادامه می داد و از مربی و کمیته انظباتی تیم شاهین خبری نبود! // به دنبال بهانه ای برای انتقال شاهین از بوشهر هستند

به گزارش خبرنگار گروه خبری دیار امروز شاهین بوشهر تمرین خود را رأس ساعت 2:30 در زمین شهدا واقع در سه راه عاشوری شروع کرد و نعیم سعداوی تیم خود را برای شرکت در مسابقه ساعت دو روز جمعه مقابل ملوان بندر انزلی آماده می سازد این در حالی است که با حاشیه سازی برخی افراد به دنبال دور کردن شاهینی های بوشهر از مسئله ای مهم هستند.

آبروی بوشهر و بوشهری چیزی که در شاهین پارس بوشهر پیدا نخواهید کرد، چندی است که نمی دانیم بگوییم متأسفانه یا خوشبختانه تیم مردمی شاهین بوشهر با قراردادی به مدت یک سال از حمایت های پارس جنوبی برخوردار گردیده است، در پی این قرار داد اسم این تیم مردمی از شاهین بوشهر به شاهین پارس بوشهر تغییر کرد.

بازیکنان شاهین پارس بوشهر امروز بسمت تماشاگران بوشهری گلهای سرخ و سفید پرتاب کردندهمه در ابتدا راضی خوشنود بودند اما این اوضاع و احوال چند صباحی بیش دوام نیاورد و تیمی که هزاران طرفدار را در بازی مقابل استقلال تهران به ورزشگاه کشانده بود دچار مشکلات بسیاری شد، تماشگران و بازکنان ، بازیکنان و کادر فنی ، کادر فنی و تماشاگران و خلاصه هرکه به ذهنتان برسد وارد درگیری شده و روزهای خوب شاهین بلند پرواز شروع نشده به سرانجام رسید.

آرم شکیل شاهین را از این باشگاه دور انداختند، کسی صدایش در نیامد؛ اسم شاهین پارس بوشهر را به شاهین پارس جنوبی تغییر دادند و کسی باز هم صدایش در نیامد؛ این تیم که بوشهری نیست چرا نام بوشهر را یدک بکشد؟ آیا تیمی که دو بازیکن بوشهری بیشتر در آن حضور ندارند بوشهری است؟ این تیم چگونه باید نام بوشهر را به عرش ببرد؟! آبروی بوشهر و بوشهری چه می شود؟ وقتی که خبر از جسارتی بزرگ از بازیکن خوزستانی این تیم به تمام مردم بوشهر را شنیدم تعجب نکرده و گفتم با این وضعیتی که تماشاگران ما دارند هرکسی به خود اجازه می دهد به بوشهر توهین کند.

اما چیزی که امروز باعث تعجب من و دیگر حضار گشت حضور بازیکن خوزستانی بی ادب تیم شاهین بر سر تمرین بود، تمرین روز گذشته شاهین که با اعتراض تماشاگران از نتایج ضعیف این تیم همراه بود به دلیل بی ادبی و گستاخی همین بازیکن به تشنج و درگیری کشید و امروز بازیکنی که به تمام مردم بوشهر توهین کرده بود با آرامش خاصی به تمرین خود ادامه می داد و از مربی و کمیته انظباتی تیم شاهین خبری نبود!

به گزارش خبرنگار گروه خبری دیار شاهینی ها امروز برای عذرخواهی از تماشاگران به سمت آنها گلهای سرخ و سفیدی پرتاب کردند، حال سئوال این است که آیا هر کسی می تواند با بدترین توهین ها به مردم بوشهر بر سر تمرین حاضر گردد و با پرتاب گلی بی ادبی و جسارت خود را به این مردم جبران نماید؟ مگر توهین به مردمی شریف گناهی کم است که به این سادگی از آن عبور می کنند؟ وقتی که انضباط و ادب در زمین شاهین حکم فرما نیست چه توقعی از تماشاگران فهیم بوشهری می رود؟

شاهین امروز تنها چیزی که از بوشهر دارد طرفداران سینه چاک است که متأسفانه به طرق مختلف در میان این افراد درگیری ایجاد کرده اند . خبرهای موثق از مسئولین این تیم حکایت از تغییراتی قطعی در هفته آینده برای این تیم دارد حال آنکه تماشاگرانی که امروز بر سر تمرین شاهین حاضر شده بودند چرا با هم درگیر شدند؟؟؟

این اختلافات شاهینی ها را از ارزش های این تیم بوشهر دور خواهد کرد و باعث بی توجهی تماشاگران که سرمایه های واقعی این تیم می باشند به بعضی مسائل کلیدی شده اند و نمی خواهند کسی از اهداف نچندان درستشان با خبر گردد، شاید به دنبال بهانه ای برای انتقال شاهین از بوشهر هستند، تماشاگران شاهین فرصتی برای این اتفاق به وجود نیاورند و با ورود به این مسائل شاهین را از بوشهر جدا نسازند. همچون گذشته شاهین بوشهر را تشویق کنیم و به فکر ساختن روزهای بهتر برای این باشگاه مردمی بوشهر باشیم.

همچون تیم هایی که با بازیکن سازی به جایگاه بزرگی و تعالی رسیده اند عمل کنیم و به انتظار اتفاقی ناگهانی برای پیشرفت فوتبال استانمان نباشیم، باشگاه شاهین بوشهر امروز از حضور بوشهری های با استعداد در جمع یاران خود بی بهره مانده است، چه بسیارند بازیکانانی که بهتر و باغیرت تر از حاضرین در جمع این بیست و چند نفر برای بوشهر توپ می زنند؛ پس چرا باید با هزینه های هنگفتی این تیم را حتی از لیگ دست یک نیز به زیر بکشانیم.

آنچه بر همه ما مسلم است این موضوع ست که حمایت همجانبه از این تیم خوب بوشهری وظیفه ای بزرگ بر گردن تک تک ما، پس با به حاشیه بردن شاهین آن را به قهقرا نکشانید.

لازم به ذکر است تنها کسی که امروز مورد تشویق تماشاگران بوشهری قرار گرفت محمد دمشقی، مدیر تیم فوتبال شاهین پارس بوشهر بود. به گزارش خبرنگار  گروه خبری دیار دمشقی که بهنگام ترک زمین تمرین شاهین بوشهر به همراه محسن رمضانی روابط عمومی این باشگاه مورد تشویق خالصانه تماشاگران قرار گرفت.

+ نوشته شده در یکشنبه 1386/08/27ساعت توسط حسین (هانی) |

TinyPic image

 به قلم غلامحسين هادي نژاد

 

کاروان شهید رفت از پیش وآن ما رفته گیر ومی اندیش

                                 از شمار دو چشم یک تن کم وز شمار خرد هزاران بیش

 

 نوزدهم مهر ماه سال جاري استان بوشهر يكي از گوهران نفيس و درياهاي بيكران دانش ، زيور دين و آيين ، فاضلي صالح ، زاهدي متواضع و استاد و مفسر قرآن كه هر تمجيد كه از وي به قلم آيد كوچكتر از مقام اوست و هر توصيف نارساتر از حد وي از دست داد . 

اين فرد حضرت آيت اله حاج شيخ حسن امامي حجتي معروف به حاج شيخ حسن كردواني دشتي است كه با رفتنش اهالي بوشهر بويژه مردم منطقه دشتي به سوگ نشاند كه تحمل آن باري بس سنگين و طاقت فرساست .

نگارنده بر خود لازم مي داند كه به مناسبت چهلمين روز رحلت آن عالم بزرگوار يادي از وي نموده و بدين وسيله اداء دين نمايد . البته ذكر اين نكته را لازم  مي داند . نظر به گسترگي ابعاد  شخصيت آن بزرگوار هيچ گاه قادر نخواهيم بود ايشان را آنگونه كه بوده معرفي نمائيم ، همچنان كه دريا را نمي توان در كوزه جاي داد .

حضرت آيت الله حاج شيخ حسن امامي حجتي مشهور به حاج شيخ حسن كردواني در حدود سال 1334 هـ . ق در خانواده اي اهل علم  و تقوا و بحريني تبار پا به عرصه وجود نهاد .

نا گفته نماند كه سلسله شيوخ بحريني دشتي از خاندانهاي معرف خطه جنوب كشورند و از شهرتي فراوان برخوردارند ؛ رجال آن در علم و ادب و فضل شهره اند . علمايي بزرگ از ميانشان قد علم كرده كه هر كدام در عصر خود مشهور و شهره آفاق و همواره در اين خطه پرچمدار دين و راستي و فضيلت بود ه اند ؛ چنانكه  هيچگاه رشته علم و دانايي فرو نگذاشته و از نسلي به نسلي منتقل كرده اند.

معظم له در زادگاهش كردوان دشتي و نزد پدر گرامي اش كه از معاريف منطقه و اهل علم و فضل و از تحصيل كردگان حوزه علميه نجف اشرف بود مقدمات علوم انساني فرا گرفت ، آنگاه به نجف اشرف عزيمت نمود و هشت سال در آنجا ماند و به تكميل معلومات پرداخت ، بعد از بازگشت از نجف در كردوان ساكن گشت  و به تبليغ دين و نشر احكام اسلامي  مشغول شد .

بعد از حدود بيست سال و ارائه خدمات ارزنده دوباره به نجف اشرف تشريف برد و اين بار تا سال 1350 هـ . ش  كه به اجبار ، عراق را ترك و ساكن قم شد نزد آيات عظام نجف زانو بر زمين زد و به درجه اي بلند در علوم اسلامي دست يافت .

آن بزرگوار در قم كه بود كارش تبليغ عقايد و نشر احكام و معارف اسلامي و ارشاد خلق و تدريس علوم اسلامي مخصوصاً تفسير قرآن بود و در اين زمينه  شاگردان برجسته اي تربيت نمود. رابطه اش با مردم دشتي تا لحظه مرگ پيوسته ادامه داشت و ايامي از سال به منطقه جهت ديدار و رسيدگي به مسايل ديني اهالي دشتي سر مي زد . با چهره اي شاد و خندان و با تواضعي آميخته به محبت ديگران را مجذوب خود مي كرد و در بين مردم از ارزش و احترام خاصي بهره مند بود .

وي سر انجام در روز پنج شنبه ساعت 6 صبح مورخه 19/7/86 اهل بيت خود را فراخوانده و حلاليت مي طلبد و سپس بعد از بيان وصايايي چند از اطرافيان مي خواهد براي شادي روح ائمه اطهار (ع) هفت « الحمد» بخوانند آنگاه  عبارت « يا رب الا رباب» و »يازهراء» گفته دچار طب لرز مي شود و از پس اين عارضه و در سن شيخوخيت از اين دار پر ملال ارتحال و به جانب بهشت جاويد خراميد .حوشا به حالش كه عاش سعيداً و مات سعيداً. مدفنش در قم است .

از آن مرحوم سه عالم بزرگوار و پاك نهاد بجاي مانده : 1- حاج شيخ محمد امامي حجتي مقيم خورموج كه پايه دانش و فضلش تا بدان جاست كه همه ايشان را مي شناسند و نيازي به معرفي ندارد .

2 – حاج شيخ علي  كه عالمي بزرگوار و فاضلي عالي مقدار ، متقي ،پرهيزگار و خوش محضر و شيرين گفتار بوده سالها در نجف اشرف به كسب علوم ديني پرداخته و اكنون در قم سكونت دارند .

3 – حاج شيخ عبدالنبي كه ايشان هم در قم تشريف دارند ؛ عالمي است فاضل و صاحب نظر و نيك محضر

                                                                                                               

                                                                                                                        پايان

 

برخي منابع:

1-      تاريخ تحولات سياسي … اجتماعي دشتي – حبيب اله سعيدي بنا ص 259

2-      نامداران و مشاهير بوشهر ، غلامحسين هادي نژاد ، ج اول ص 50 (درد چاپ)

+ نوشته شده در شنبه 1386/08/26ساعت توسط حسین (هانی) |

ساعت 11 صبح بود که یک پیام کوتاه از دوستی بدستم رسید. پیام کوتاهی که حاوی خبری تلخ و غم انگیز بود.
" علی دشتی ، پیر نوحه خوانان بوشهر ، به رحمت ایزدی پیوست"
ناگهان دچار نوعی سردرگمی و تشویش شدم. نمی دانستم چه باید کنم. سریعاً شماره دوستم را گرفتم و صحت خبر را جویا شدم .
آری. علی دشتی پیرمرد نوحه و شروه به دیار باقی شتافت...

شنیدن این خبر مرا به یاد تابستان سال گذشته انداخت. تابستانی که اکنون خاطراتش قیمیتی تر و به یاد ماندنی تر شده است. چرا که تابستان سال گذشته به همراه عده ای از دوستان در قالب یک سفر زیارتی راهی مشهد مقدس شدیم. سفری با سختی بسیار و پر از خاطرات شیرین...
انگار همین دیروز بود که پیرمردی با عصای ساده خود وارد اتوبوس شد و با سکوت و اخلاق نیکوی خود حاضران را وادار به سکوت و احترام نمود. با ورود وی ابتدا همه حضور او را به هم خبر دادند و به محض بالا آمدن او از پله های اتوبوس صدای صلوات از اتوبوس برخواست. او به محض ورود پس از همراهی با صلوات، به همه از کوچک گرفته تا بزرگ سلام نمود. او مورد احترام و افتخار همه بود و هست ...
طلوع مرحوم علی دشتی در زمینه مداحی و نوحه خوانی به سال های دور باز می گردد. به گفته خودش اولین بار در مسجد شکری نوحه خوانی کرد.
صدای او خود گواه بر گیرایی و جذابیت و نیز نهایت شکوه مراسم عزاداری سنتی بوشهریان بود. او علاوه بر نوحه در زمینه شروه و دیگر نواهای مذهبی بوشهر نیز مهارت داشت. صدای گرم و پرشور او نه تنها منحصر بفرد بود بلکه سبک خاص نوحه خوانی وی نیز منحصر بفرد و همیشه مورد تقلید قرار می گرفت. به اعتقاد خیلی از بزرگان و کارشناسان صدا و نوای او تا به امروز منحصر بفرد و سبک او بسیار زیبا و تکرار ناپذیر است.
مرحوم علی دشتی نه تنها در زمینه نوحه خوانی، بلکه در زمینه های دیگر نیز دارای شهرت و مهارت است. در سالیان بسیار دور او فوتبالیستی موفق و صاحب نام بوده است. پست وی دفاع تیم ایرانجوان بود.
علاوه بر فوتبال وی در اوج شهرت بدلیل نوحه خوانی در ابتکاری بزرگ، در کنار بزرگ مرد تئاتر بوشهر، ایرج صغیری ؛ پا به عرصه هنرهای نمایشی گذاشت و در دو نمایش بزرگ و جاودانه "مه پلنگ" و "قلندرخانه" به همراه ایرج صغیری به هنرنمایی پرداخت و نام خود را به عنوان بازیگر تئاتر در یادها جاودان ساخت.
هنوز هم نوای او پس از وارد آمدن خنجر در آن نمایش بزرگ و با شکوه به گوش می رسد. نمایش با شکوهی که به اعتقاد تمامی کارشناسان و هنرمندان با صدای نوحه دلنشین و تأثیر گذار مرحوم علی دشتی با شکوهی فراوان تر به پایان رسید.
ولی در پس تمامی هنرها و مهارت ها و توانایی های آن بزرگ مرد، چیزی بزرگتر و مهمتر خفته است و آن اخلاق نیکو و جاودانه و مثال زدنی آن مرحوم است. به گفته تمام نزدیکان و کسانی که با او برخورد داشتند، اخلاق و رفتار وی مثال زدنی و گهگاه باعث شرمندگی مخاطب می شد.
از دیگر مهارت های ذاتی او توانایی در ایجاد رابطه و نیز تأثیرگذاری در مخاطب بود که به گفته برخی از نزدیکان وی در این زمینه او استادی می کرد.
مرحوم علی دشتی در سال های آخر حیات خود در پی مبتلا شدن به بیماری کهن بی توجهی مسئولین و متولیان فرهنگ و هنر ، به دست فراموشی سپرده شد تا عاقبت پس از هفتاد و چند سال عمر پربرکت، سحرگاه امروز 26 آبانماه سال 1386 خورشیدی بر اثر بیماری قلبی دیده از جهان فروبست.
وی که بنا به گفته اکثریت مردم پیر نوحه خوانان بوشهری است، در زمان نوحه خوانی خود در مساجد بسیاری نوحه خواند و بدلیل داشتن صدای رسا ، گرم و دلنشین و نیز سبکی پر شور و گیرا، تمامی مراسماتی که با نوحه خوانی وی انجام می شد، مملو از جمعیت بود.
ما نیز مصیبت از دست رفتن این بزرگ مرد اخلاق و نوحه را به همه دوستداران وی تسلیت گفته و امیدوارم مسئولین فرهنگی این دیار قدر بزرگان رو به فراموشی را دانسته و گهگاه یادی از این بزرگان کنند. باشد که خود نیز روزی بدست مسئولان دیگر، فراموش شوند!

                                                                                                               دیار نیوز

+ نوشته شده در شنبه 1386/08/26ساعت توسط حسین (هانی) |

در روز پنجشنبه 24 آبان جلسه شوراي داري خورموج با حضور حجت الاسلام نعمت الهي مدير كل تبليغات اسلامي و رضا جمشيدي فرماندار شهرستان دشتي و مصلح امام جمعه خورموج و اعضاي شوراي اداري شهرستان دشتي جهت توديع و معارفه ريس سازمان تبليغات خورموج و آغاز هفته بسيج برگزار گرديد.

مديركل تبليغات اسلامي استان بوشهرگفت: تربيت نسل‌هاي انقلابي بدون توجه به نظريات علمي و كارشناسي در زمينه‌هاي ديني، فرهنگي و مذهبي امكان پذير نيست.

حجت‌الاسلام علي نعمت اللهي افزوند: با توجه به نظريات علمي و كارشناسي در زمينه‌هاي ديني مي‌توان نسل حاضر را متناسب با مقتضيات زمان تربيت كرد.

وي هدف برنامه‌هاي تبليغات اسلامي را پرورش استعدادهاي ديني مردم براي رسيدن به مقاصد و اهداف مطلوب معرفي كرد.

حجت‌الاسلام عبدالحسين مصلح امام جمعه خورموج گفت: مديران دستگاه‌هاي اجرايي بايد به مسايل فرهنگي از جمله نماز توجه لازم داشته باشند.

وي در ادامه افزود: يكي از اركان وشعارهاي انقلاب اسلامي برپايي و ترويج فرهنگ نماز است كه كم توجهي برخي از مديران به اين مساله هيچ توجيهي ندارد.

سرهنگ ناصر دولاح فرمانده منطقه مقاومت بسيج سپاه خورموج گفت: امروز بسيج است كه در مقابل دشمنان دروني و خارجي ايستاده و عصاي رهبري نيز ارتش بزرگ بسيج مي باشد .

وي در ادامه افزودند : هفته بسيج از 1 آذر آغاز و تا 6 آذر ادامه دارد و برنامه هاي ما اهم از نصب پرچم و پلاكارد هفته بسيج ، حضور مسئولين در ساعت غير اداري و پاسخگويي به بسيجيان ، تشويق بسيجيان نمونه شهرستان دشتي ، ديدار با خانواده هاي بسيجيان بازنشسته و عطر پاشي و گل افشاني قبور شهيدان شهر خورموج ، برگزاري ايستگاه صلواتي و آموزش طرح مقدماتي به مدت 5 روز ويژه مديران شهرستان و غيره مي باشد.

غلامرضا قرباني عضو شوراي شهر و سرپرست دانشگاه پيام نور خورموج گفت : با آغاز به كار پارس شمالي در خورموج بايد كميته اشتغال با همكاري فرمانداري ، اداره كار و امور اجتماعي و فني و حرفه اي خورموج تشكيل شود تا نيروهايي بومي جهت كار در پارس شمالي پرورش و آماده نمايند و از زمينخاري هاي كه در مناطق پارس شمالي صورت مي گيرد بايد پيشاپيش جلوگيري شود.

 رضا جمشيدي فرماندار خورموج ضمن تبريك هفته بسيج اظهار داشتند : تاكيدم به مسئولين شهرستان اين است كه با مردم و ارباب رجوع برخورد خوب داشته باشند و با مهرباني و دقت كار آنان را بدون مشكل انجام دهند.

                                         TinyPic image

فرماندار خورموج در ادامه افزودند: پارس شمالي با تلاشهاي گسترده وپيگيري هاي شبانه روزي همكنون به حمد الله آغاز نمود  و اين پروژه همزمان با شهرستان دير به صورت غير رسمي شروع به كار نمود و در سفر دوم ريس جمهور به شهرستان كلنگ زني خواهد شد.

در اين نشست حجت‌الاسلام سيد حسين سادات به عنوان رييس جديداداره تبليغات اسلامي شهرستان دشتي معرفي و از خدمات حجت‌الاسلام احمد دژآهنگ رييس سابق اين اداره تقدير شد.

لازم به ذكر آقاي كازروني به سمت رياست اداره پست خورموج و آقاي محمد فرید رياست بانك رفاه مركزي خورموج و آقاي سيد نورالدين هاشمي ريس تامين اجتماعي و آقاي غلامرضا شكراني ريس تعزيرات خورموج معرفي شدند.

                         حسین فقیه "مدیر وبلاگ خبری خورموج و خبرنگار هفته نامه سراج ساحل"

 

+ نوشته شده در شنبه 1386/08/26ساعت توسط حسین (هانی) |

 

نمايشگاه بزرگ كتاب همزمان با هفته كتاب از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دشتي در روز پنجشنبه 24/8/86 با حضور جمشيدي فرماندار خورموج و مسئولين ادارات و نهادهاي شهرستان دشتي در سالن تعاوني مرزنشينان خورموج آغاز شد.

         

ريس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي خورموج در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ خبری خورموج گفت : در اين  نمايشگاه 2300 عنوان و 12000 جلد كتاب و 500 عنوان نرم افزار در زمينه هاي گوناگون در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفته است .

 حسين باغداري در ادامه افزودند : در اين نمايشگاه غرفه  ويژه كودكان و نوجوانان نيز از طرف كانون فكري كودكان و نوجوانان دائر مي باشد و  به مدت 12 روز و از 24 آبان تا 5 آذر ادامه دارد
+ نوشته شده در جمعه 1386/08/25ساعت توسط حسین (هانی) |

نمايشگاه بزرگ حج همزمان با هفته حج پنجشنبه 24 آبان  در شهر خورموج آغاز شد .

 

در آئين افتتاحيه اين نمايشگاه حجت الاسلام بحراني مديريت حج و زيارت استان بوشهر با تاكيد بر نقش برگزاري اين گونه نمايشگاه ها براي شناسايي و چگونگي  برگزاري مراسم فهيم حج اين فريضه الهي به مردم بيان داشت .

وي در ادامه افزودند: برگزاري مناسك حج از مظاهر مهم انسجام اسلامي و اتحاد ملي مي باشد .

در اين نمايشگاه تصاوير مختلفي از برگزاري مراسم حج در زمان قديم و ساليان جديد و نيز آمار و نمودارها به نايش گذاشته شد .

اين نمايشگاه به مدت ده روز از طرف مديريت حج و زيارت استان بوشهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دشتي دائر مي باشد.

+ نوشته شده در جمعه 1386/08/25ساعت توسط حسین (هانی) |

images/20051113/koelo.jpgزندگينامه‌ی خودنوشت منوچهر آتشي:

 

دوم مهرماه 1310 در روستاي به نام "دهرود" دشتستان جنوب متولد شدم, خانواده ما جزء عشاير زنگنه كرمانشاه بودند كه در حدود 4 نسل پيش به جنوب مهاجرت كرده بودند.
نام خانوادگي من به دليل اينكه نام جد من "آتش‌‏خان زنگنه" بود"آتشي" شد، پدرم فردي باسوادي بود و به دليل علاقه‌‏اي كه سرگرد اسفندياري كه در جنوب به رضاخان كوچك مشهور بود, پدرم را به بوشهر انتقال داد و پدرم كارمند اداره ثبت و احوال بوشهر شد.

در سال 1318 به مكتب خانه رفتم در همان سال‌‏ها قرآن و گلستان سعدي را ياد گرفتم ولي به دليل شورشي كه در آن شهر شد سال دوم را تمام نكرده بودم از كنگان به بوشهر رفتم و در مدرسه فردوسي بوشهر ثبت نام كردم و تا كلاس چهارم در اين مدرسه بودم و در تمام اين دوران شاگرد اول بودم و كلاس پنجم را به دليل تغيير محل سكونت در مدرسه گلستان ثبت نام كردم.

كلاس ششم را با موفقيت در دبستان گلستان به پايان رساندم, در اين سال‌‏ها بود كه هوايي شدم و دلم براي روستا تنگ شد و با مخالفت‌‏هايي كه وجود داشت دست مادر دو برادر و خواهرم را گرفتم به روستا بازگشتيم و در چاهكوه بود كه با عشق آشنا شدم و اولين شعرهايم نيز مربوط به همين دوران است.

البته مساله علاقمندي من به شعر و شاعري به دوران كودكي‌‏ام باز مي‌‏گردد خيلي كوچك بودم كه به شعر علاقه‌‏مند شدم، اما اولين تجربه عشقي در چاهكوه اتفاق افتاد او نيز توجهي پاك و ساده دلانه به من داشت, آن دختر خيلي روي من تاثير گذاشت و در واقع او بود كه مرا شاعر كرد.

شاعر مجموعه"آواز خاك" در ادامه با بيان اين نكته كه در آن سال‌‏ها ترانه‌‏هاي زيادي سرودم و به دليل نرسيدن ما به هم و ازدواج آن دختر با مرد ديگر و سرطاني كه بعدها به آن دچار شد رد پايي اين عشق در تمام اشعار من به چشم مي‌‏خورد.

پس از آن به بوشهر بازگشتم و دوره متوسطه را در دبيرستان سعادت به پايان رساندم, در آن سال‌‏ها بود كه اشعارم را روزنامه‌‏هاي ديواري كه در اين مدرسه درست كرده بوديم منتشر مي‌‏كردم و حتي در اين سال‌‏ها در چند تئاتر نيز نقش‌‏هايي ايفاء كردم.

او در ادامه با بيان اين نكته كه پس از اتمام دوره دبيرستان به دانشراي عالي راه پيدا كرده است و به عنوان معلم مشغول به تدريس شده, گفت: در همين سال‌‏ها اولين شعرهايم را در مجله فردوسي منتشر كردم و اين شعرها محصول سرگشتگي در كوه‌‏ها و دره‌‏هاست كه به صورت ملموس در اشعار من بيان شده‌‏اند.

images/20051113/koelo.jpgآشنايي با حزب توده تاثيرات بسيار زيادي بر آثار من گذاشت و شعرهاي زيادي براي اين حزب با نام‌‏هاي مستعار در روزنامه‌‏هاي آن روزها منتشر كردم و حتي در 29 مرداد پس از كودتا در ايجاد انگيزه به كارگران براي شورش نقش بسزايي داشتم, ولي با مسائلي كه براي حزب به‌‏وجود آمد,؛ از اين حزب فاصله گرفتم و فعاليت جدي سياسي من به نوعي پايان يافت.

من تاكنون دوبار ازدواج كرده‌‏ام كه هر دو بار كه بي‌‏ثمر بوده است, همسر اولم با اين كه دو فرزند از او داشتم (البته پسرم مانلي به دليل بيماري كه داشت فوت كرد) به دليل اينكه من حاضر نشدم با او به آمريكا بروم از من جدا شد و دخترم شقايق نيز در حال حاضر در آلمان وكيل است. در سال 1361 ازدواج ديگري داشتم كه آنهم به انجام نرسيد و يك دختر نيز از اين ازدواج دارم.

فعاليت‌‏ام را با آموزش و پرورش آغاز كردم البته شغل‌‏هاي متعددي را تجربه كردم, مدتي با صدا و سيما همكاري داشتم, مسئول شعر مجله تماشا بودم, مشاور ادبي نشريات و انتشارات مختلف بوده‌‏ام و در حال حاضر نيز در نشريه كارنامه مشغول هستم.

من با اين سن ام هيچ كتابي نيست كه در حوزه فعاليت‌‏ام ناخوانده مانده باشد, اگر كساني كه به شعر علاقه‌‏مند هستند و حس مي‌‏كنند قريحه شعري دارند به سراغ شعر بروند و گرنه به دنبال شعر رفتن كاري عبث و بيهوده است.

images/20051113/koelo.jpg"منوچهر آتشي" درگذشت

اين شاعر معاصر پس از جراحي كليه در بيمارستان سينا بستري و به‌خاطر ناراحتي قلبي به بخش ccu منتقل شده و تحت مراقبت‌هاي پزشكي بود.

 

به گزارش خبرنگار بخش ادب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حال وي از حدود يك ساعت پيش رو به وخامت نهاده بود و طبق اعلام پزشك معالج، دقايقي پيش درگذشت.

 

منوچهر آتشي ـ شاعر و مترجم - دوم مهرماه سال 1310 در دهرود دشتستان متولد شد. تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در بوشهر به پايان رسانيد و به خدمت دولت درآمد. مدتي آموزگار فرهنگ بود و سپس در سال 1339 به تهران آمد و در دانشسراي عالي، به تحصيل پرداخت. او در مقطع كارشناسي رشته‌ي زبان وادبيات انگليسي، فارغ‌التحصيل شد و در دبيرستان‌هاي قزوين، به امر دبيري پرداخت.

 

آتشي از سال 1333 انتشار شعرهايش را شروع كرد و در فاصله‌ي چند سال توانست در شمار شاعران مطرح معاصر درآيد. نخستين مجموعه‌ي شعر او با عنوان “آهنگ ديگر” در سال 1339 در تهران چاپ شد و پس از اين مجموعه، دو مجموعه ديگر با نام‌هاي “آواز خاك” (تهران، 1347) و ”ديدار در فلق” (تهران 1348) از او انتشار يافت. جز اين مجموعه‌هاي شعر، داستان “فونتامارا” اثر ايگناتسيو سيلونه را هم به زبان فارسي ترجمه كرد كه در سال 1348 به‌وسيله سازمان كتاب‌هاي جيبي انتشار يافت.

 

علاوه بر مجموعه‌هاي ”وصف گل سوري” (1367)، ”گندم و گيلاس” (1368)، ”زيباتر از شكل قديم جهان” (1376)، ”چه تلخ است اين سيب” (1378) و ”حادثه در بامداد” (1380)، ترجمه‌ي آثاري چون دلاله (تورنتون وايلدر) و لنين (ماياكوفسكي) نيز در كارنامه‌ي ادبي آتشي به‌چشم مي‌خورد.

 

ضمن آن‌كه درباره‌ي آثار او دو كتاب نوشته شده است؛ اولي با عنوان “منوچهر آتشي” به قلم محمد مختاري و ديگري “پلنگ دره‌ي ديزاشكن” از فرخ تميمي.

 

منوچهر آتشي دو سال پيش برگزيده‌ي كتاب سال جمهوري اسلامي ايران و امسال نيز برگزيده‌ي همايش چهره‌هاي ماندگار بود.

                                      

 

                به شهوار شعر جنوب منوچهر آتشی

 

             ای دره دیـزد شکــن سالار مرده است

 

                                                      شـیــر شجاع بیشه پیـکــار مرده است

 

           اسبی که باد جرأت جـولان او نـداشت

 

                                                     در پیچ پیچ تنـگه کـهــسار مـرده است

 

           آن آبــروی واژه هــا شـهـزاده شـعـور

 

                                                  شاهـین و شاه عالـم اشعار مـرده است

 

         آتش فروز لحـظه های بی قـرار دشت

 

                                                 درقلب های منجمد، این بارمرده است

 

          او شـهـوار شعـر بـود و جاودانه است

 

                                                مردی که جاودانه ماند نیز زنـده است

                                                                                  حميد زارعي (شكيبا)

+ نوشته شده در جمعه 1386/08/25ساعت توسط حسین (هانی) |

احداث دو دهنه پل در محور خورموج  به دهستان درازي در روز پنجشنبه در آييني به بهره‌برداري رسيد.

روزي طلب رييس اداره راه وترابري شهرستان دشتي  گفت: براي احداث اين پل‌ها يك ميليارد و ‪ ۲۰۰‬ميليون ريال ازمحل اعتبارات استاني هزينه شد و اين پل‌ها با شش دهانه ‪ ۶/۵‬متري بصورت دال و طاقي، عرض هفت متر و ارتفاع ‪ ۷/۵‬متر ‪ ۳۹‬متر طول دارند.

وي اضافه‌كرد: با بهره‌برداري ازاين پل‌ها مردم دهستان درازي مي‌توانند از اين راه استفاده كنند و اين پل‌ها فاصله دهستان درازي به شهر خورموج مركز شهرستان دشتي را كه ‪ ۲۲‬كيلومتر است به هشت كيلومتر كاهش مي‌دهد.

+ نوشته شده در پنجشنبه 1386/08/24ساعت توسط حسین (هانی) |


عمارت تاريخي شيرينه كه در فهرست آثار ملي كشوربه ثبت رسيده،درمعرض تخريب قرار گرفته است.

مصطفي فخري عضو انجمن ميراث فرهنگي شهر خورموج گفت: به علت تخريب سيل بند و ديوار حفاظتي اطراف عمارت شيرينه در سال‌هاي گذشته و مرمت و بازسازي نشدن اين ديوار،احتمال تخريب اين بناي تاريخي و فرهنگي در بارندگي سالجاري وجود دارد.و ازسازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر خواست براي جلوگيري از تخريب عمارت ملي شيرينه اقدام كنند.

عمارت شيرينه با قدمت ‪ ۱۵۰‬ساله در فاصله هفت كيلومتري شهر خورموج مركز شهرستان دشتي در دامنه رشته كوه بيرمي توسط محمدخان دشتي حاكم وقت منطقه ساخته شده‌است و هر ساله شمار زيادي از اين اثر ملي ديدن مي‌كنند و در سال‌هاي گذشته بيش از يك ميليارد ريال براي مرمت و بازسازي اين بنا هزينه شده است.

همچنين تاكنون عمليات اجرايي منطقه گردشگري شيرينه وبنگه كه مطالعات آن در سال ‪ ۸۳‬به پايان رسيد، آغاز نشده است.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1386/08/23ساعت توسط حسین (هانی) |

عمليات اجرايي ‪ ۵۶۱‬واحد مسكوني اجاره داري در شهر خورموج روزيكشنبه درآييني با حضور علی افراشته استاندار بوشهر و فرماندار و امام جمعه و مسئولین شورای اداری شهرستان دشتی آغاز شد.

استانداربوشهردراين آيين گفت: دولت نهم براي تامين مسكن همه‌اقشار جامعه عزم جدي دارد و دراين راستا واگذاري رايگان زمين وتامين زيرساخت‌ها نظير آب، برق، گاز، اماكن عمومي، معابر در اين شهرك‌ها را بصورت اجاره ‪ ۹۹‬ساله متقبل شده‌است.

 علي افراشته افزود: همچنين دولت براي احداث هر واحد مسكوني با ‪ ۷۵‬متر مربع زيربنا ‪ ۱۵۰‬ميليون ريال تسهيلات با بهره كم هشت درصد پرداخت مي‌كند و آغاز ساخت ‪ ۱۷‬هزار واحد مسكوني درسالجاري را سهميه استان بوشهر اعلام كرد و گفت: تا پايان آبان ماه‌جاري عمليات اجرايي ‪ ۸۰‬درصد اين واحدها و تا پايان بهمن ماه امسال كار ساخت ‪ ۲۰‬درصد مابقي آغاز خواهدشد.

وی اظهارداشت: كارساخت اين واحدهاي مسكوني در مدت دو سال به پايان مي‌رسد و تامين مسكن براي همه تحقق حداقل خواسته طبيعي مردم دانست و همكاري دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر در اين زمينه تاكيد كرد.

علی مقاتلی رييس سازمان مسكن و شهرسازي استان بوشهر گفت: عمليات اجرايي ‪ ۵۶۱‬واحد مسكوني اجاره داري شهر خورموج در زميني به مساحت ‪ ۱۳‬هكتار اجرا مي‌شود و براي احداث اين واحدها‪ ۵۳‬ميليارد ريال اعتبار هزينه مي شود.

وي اظهارداشت: امسال ‪ ۱۵۵‬ميليارد ريال تسهيلات براي احداث يكهزار و ‪۳۷۶‬ واحد مسكوني در شهرستان دشتي اختصاص يافته است و از اين تعداد ‪ ۸۷۶‬واحد در نقاط شهري و ‪ ۵۰۰‬واحد در نقاط روستايي احداث مي‌شوند و براي اجراي اين پروژه‌ها ‪ ۳۷۱‬هزار تن سيمان و هفت هزار و ‪ ۴۳۰‬تن فولاد از سهميه مخصوص در نظر گرفته شده است و مشكلي درزمينه مصالح نخواهيم داشت.

+ نوشته شده در دوشنبه 1386/08/21ساعت توسط حسین (هانی) |

رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر گفت: دو كتيبه متعلق به دوره‌صفوي ازسه‌قاچاقچي اشياي تاريخي درشهرستان دير کشف شده است.

دكتراحمد دشتي : اين دو كتيبه توسط قاچاقچيان از امامزاده بهرس در روستاي باغان شهرستان دشتي سرقت شده بود و هنگامي كه اين افراد قصد خارج كردن كتيبه‌ها ازاستان بوشهر را داشتند توسط نيروي انتظامي دستگير شدند و كتيبه‌ها براي كارشناسي و انجام مطالعات بيشتر به اين سازمان انتقال يافت.

دشتي اضافه كرد: يكي از اين كتيبه‌ها به ابعاد ‪ ۱۵۵‬در ‪ ۴۰‬سانتي متر و با ‪ ۳۰‬سانتي متر ارتفاع متعلق به سال ‪ ۱۱۱۵‬هجري قمري و ديگري با ابعاد ‪۱۲۰‬ در‪ ۳۰‬سانتي متر و ‪ ۲۶‬سانتي متر ارتفاع متعلق به سال ‪ ۱۰۰۰‬هجري قمري است و اين كتيبه‌ها داراي تزيينات مختصري هستند و روي سطح هر دو نقش شمشير حجاري شده‌است و خطوطي از اشعار فارسي و اسامي ائمه اطهار بر روي آنها به چشم مي‌خورد.

به‌علت خوردگي سطحي برخي نوشته‌هاي اين دو كتيبه، نامفهوم است كه كارشناسان اين سازمان در حال بررسي بيشتر اين كتيبه‌ها هستند.

+ نوشته شده در جمعه 1386/08/18ساعت توسط حسین (هانی) |

سرپرست گروه موسيقي جنوبي «ليان» از طرح جشنواره‌اي در حوزه موسيقي جنوب با عنوان خليج فارس خبر داد كه مسئولان قول همكاري براي اجراي آن داده‌اند.

گروه موسيقي بوشهر به سرپرستي علي شرفي

محسن شريفيان سرپرست اين گروه گفت: موسيقي جنوب به دليل تنوع پيشينه و ريشه‌هاي اصلي اين ظرفيت را دارد كه جشنواره‌اي به آن اختصاص يابد.
به گفته وي موسيقي جنوب در ديگر كشورها مانند آمريكا، فرانسه، آلمان، اتريش نيز به خوبي مورد استقبال قرار مي‌گيرد.
كنسرت موسيقي گروه «ليان» بوشهر به سرپرستي شريفيان و خوانندگي غلامرضا وزان با همكاري انجمن موسيقي ايران و بنياد رودكي ساعت 18 روز 24 و 25 آبان ماه در تالار وحدت برگزار مي‌شود.
شريفيان گفت: اين كنسرت براساس داشته‌هاي موسيقي بومي منطقه با يك نگاه جديد است و سعي داريم اجراي جديدي ارائه دهيم.
سرپرست گروه ليان با تاكيد بر توجه به موسيقي بومي افزود: امروز ضرورت دارد تا با توجه به موسيقي بومي سهم خود را در جهاني شدن بدانيم. البته در گذشته اين موسيقي‌هاي بومي با بي‌مهري مواجه بوده است اما در مدت اخير اتفاقات خوبي را در اين زمينه شاهد بوديم.
وي درباره اجراي اين كنسرت گفت: به مناسبت هشتصدمين سال تولد مولانا، به معرفي مولانا در جنوب خواهيم پرداخت با توجه به اينكه مولانا در موسيقي آوازي بوشهر جايگاه خاصي دارد و هنوز مثنوي خواني در شروع شروه خواني موسوم است.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1386/08/16ساعت توسط حسین (هانی) |

ماشینی گاز سوز، اما خطرناک

پرایدی که می بینید توسط صاحب خود به تکنولوژی گازسوز، اما از نوع خطرناکش مجهز شده است. تمام زحمتی که صاحب این ماشین می کشد تا سوخت آن را تهیه نماید تهیه کپسول های گاز شهری می باشد که به دور از خطر نیز نمی باشد.

شاید پراید مذکور اولین خودروی این استان باشد که گاز شهری استفاده می کند. 

 

ماشینی گاز سوز، اما خطرناک
 
ماشینی گاز سوز، اما خطرناک
نگارش یافته توسط گروه خبری دیار نیوز
+ نوشته شده در چهارشنبه 1386/08/16ساعت توسط حسین (هانی) |

 

به رسالت روزنامه نگاري خود عمل نموده و تابع قانون و مقررات باشید

                                                     بسمه تعالي

                            مدير مسئول محترم هفته نامه نسيم جنوب

با سلام

در هفته نامه نسيم جنوب شماره 472 يكشنبه 6 آبان صفحه 2 مطلبي تحت عنوان مقابله با فشار بر خانه مطبوعات نوشته ايد لازم است پاسخ زير را طبق قانون مطبوعات در همان صفحه چاپ كنيد.
جناب آقاي قيصي زاده خودت خوب ميدانيد كه اعضا خانه مطبوعات استان طبق ماده 21 اساسنامه عبارتند از: 1- دو نفر از مديران مسئول نشريات محلي 2- سه نفر از مسئولان نمايندگي و سرپرست نشريات سراسري و غير محلي 4- يك نفر از مسئولان نمايندگي خبرگزاريها.

ولي متاسفانه شما از رانت دولت اصلاحات و با همكاري مدير كل ارشاد آن دولت بدون اطلاع سرپرستان نشريات سراسري و خبرگزاريها و حتي بعضي هفته نامه هاي ارزشي و اصولگراي محلي اقدام به برگزاري انتخابات خانه مطبوعات نموده و عملاً مرتكب خلاف قانون شده و قشر عظيمي از فعالان عرصه مطبوعات را از خانه مطبوعات استان حذف نمودهايد.

سرپرستان نشريات سراسري و نمايندگان خبرگزاريها به غير از ويژه نامه هاي استاني، روزانه چندين خبر و گزارش را چاپ و منتشر ميكنيد و بعضاً سابقه فعاليت آنها به دو برابر سن شما ميرسد. هيچگاه قصد محدود كردن فعاليت خانه مطبوعات را نداشته بلكه خواهان قانونمند شدن فعاليت خانه مطبوعات بوده ايم، شفاف شدن كمكهاي نقدي و هدايايي كه تاكنون دريافت داشته ايد،برگزاري انتخابات با حضور اعضا كه مدتي است دوره آن به اتمام رسيده و پيوستن نشريات سراسري به جمع خانه مطبوعات كه تا كنون شما با اين موارد مخالفت نموده و حتي به نامه هاي متعدد اداره كل ارشاد پاسخ نداده ايد. لذا توصيه ميشود به رسالت روزنامه نگاري خود عمل نموده و تابع قانون و مقررات باشيد.

                                                               علينجفي

سرپرست روزنامه كيهان بوشهر

+ نوشته شده در شنبه 1386/08/12ساعت توسط حسین (هانی) |

محمود احمدي نژاد رييس جمهوري ساعت هفت و40دقيقه امروز پنجشنبه (10 آبان ماه) به منظور افتتاح رسمي شركت پتروشيمي غدير وارد استان بوشهر (عسلویه) شد‏ و در ساعت 11:30دقيقه امروز عسلويه را ترك كرد.

                                 

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه احمدي نژاد را در سفر به عسلويه غلامحسين نوذري سرپرست وزارت نفت، قيصر صالحي نماينده جم، دير و كنگان در مجلس شوراي اسلامي همراهي مي كنند.
برپايه اين گزارش رييس جمهوري در فرودگاه بين المللي خليج فارس مورد استقبال غلامحسين نجابت مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي، آيت الله ايماني نماينده ولي فقيه در استان بوشهر، علي افراشته استاندار بوشهر، سيد عبدالجليل رضوي مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس،علي وكيلي مدير عامل شركت نفت و گاز پارس، فرماندار
كنگان، امام جمعه و بخشدار عسلويه و جمعي از مديران پارس جنوبي قرار گرفت.
در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس، 25طرح پتروشيمي استقرار خواهد يافت.
در اين منطقه تاكنون پتروشيمي پارس توليد كننده اتان، واحد اول پتروشيمي زاگرس توليد كننده متانول، پتروشيمي نوري (برزويه) توليد كننده محصولات آروماتيك و مجتمع پتروشيمي مبين تامين كننده سرويسهاي جانبي مجتمع هاي سايت يك پتروشيمي مورد بهره برداري قرار گرفته اند.

رئيس جمهوري در سفر امروز خود به عسلويه همچنين از روند پيشرفت اجراي فازهاي 17 و 18 طرح توسعه پارس جنوبي نيز بازديد كرد.

 

+ نوشته شده در پنجشنبه 1386/08/10ساعت توسط حسین (هانی) |

معاون نيروي دريايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كشور گفت:حضور آگاهانه بسيجيان در صحنه‌هاي انقلاب، نظام اسلامي را درمقابل تهديدات استكبار بيمه كرده است.

سردار رضا مازندراني پنجشنبه در همايش دانش آموزان بسيجي ‪ ۱۳‬ساله شهر خورموج افزوند:باحضوربسيجيان سلحشور،آمريكا و استكبار جهاني هيچ گاه نمي‌توانند خدشه‌اي به انقلاب اسلامي وارد كنند. شهيد فهميده نمونه‌اي از هزاران شهيد دانش آموز است كه در كمال شجاعت و فداكاري در دوران دفاع مقدس خون خود را نثار دفاع ازكشور و دين خدا كرد.امروز ميليون‌ها نفر رهرو شهيد فهميده دركشور آماده دفاع از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي نظام هستند.

وي براي استقلال و شكوفايي كشور، دانش آموزان بسيجي را به هوشياري، حفظ آمادگي و كسب مدارج علمي و تحصيلي توصيه كرد.

رضا جمشيدي فرماندار دشتي نيز گفت: بسيج دانش آموزي الگوي خود را شهيد فهميده قرار داده‌است.

در اين آيين ‪ ۶۰۰‬نفر از دانش آموزان ‪ ۱۳‬ساله ملبس به لباس بسيجي شدند و جذب واحدهاي مقاومت بسيج دانش آموزي استان بوشهر شدند.                

                                                                                                   ایرنا

+ نوشته شده در پنجشنبه 1386/08/10ساعت توسط حسین (هانی) |

این روزها گلایه بیشتر شهروندان خورموجی نبودن روشنایی در معابر شهر می باشد ، بخصوص از پارک مفتون تا جاده کمربندی که در مسیر جاده لاور و شهرک مدرس و ساختمان دانشگاه آزاد می باشد .

با اتصال اتوبان کنگان بوشهر که به وسیله یک دور برگردان به شهر خورموج متصل می شود نبود روشنایی و آسفالت نشدن درو برگردان و لزوم توسعه جاده ورودی شهر از سمت پل کمربندی تا پارک مفتون بیشتر احساس می شود .

از فرماندار و شهردار و اعضای شورای شهر و مدیریت برق دشتی اتنظار می رود در خصوص روشنایی و توسعه مسیر فوق اقدامات فوری صورت دهند .

+ نوشته شده در پنجشنبه 1386/08/10ساعت توسط حسین (هانی) |

طبق شنیده ها از یک منبع موثق فلکناز آتشی مدیر مسئول نشریه دلیران تنگستان و معاونت دانشگاه آزاد بوشهر که هم اکنون نیز یکی از کاندیدهای احتمالی حوزه بوشهر ، گناوه و دیلم می باشد در سه شنبه هفته گذشته در صحن مجلس با سید محمد مهدی پورفاطمی نماینده اصلاح طلب دشتی و تنگستان ملاقات داشته است .

         

گفته می شود رایزنی هایی بین این دو گزینه برای انتخابات آینده صورت گرفته است ولی جای تعجب اینجاست که آتشی اصولگرا نما به دلایل  خاصی رو به اصلاح طلبان آورده است .

پورفاطمی که خود در این دوره در دشتی و تنگستان به دلیل آمدن تاج الدین اصلاح طب و همچنین فشار بالای آراء اصولگرایان وضعیت مناسبی ندارد ، آتشی از وی در خواست حمایت نموده است.

+ نوشته شده در سه شنبه 1386/08/08ساعت توسط حسین (هانی) |

 * بر اثر بروز صاعقه در روستاي باغان شهرستان دشتي يك نفر كشته و چهار نفر نيز زخمي شدند وبارندگي به محصولات كشاورزي خسارت رساند. براثر صاعقه كه شب جمعه رخ داد، جوان ‪ ۲۳‬ساله‌اي به نام مهدي ملايي كشته شد و چهار نفر ديگر كه در حال كشاورزي در مزرعه بودند زخمي و به بيمارستان زينبيه خورموج مركز اين شهرستان اعزام شدند. همچنين بارش شديد باران كه با تگرگ همراه بود به مدت يك ساعت ادامه داشت ويخسارات فراواني به محصولات كشاورزي از جمله گوجه فرنگي، هندوانه و صيفي در روستاي باغان اين شهرستان وارد كرد.

*معاون فرماندار دشتي پنجشنبه در نشست ستاد تسهيلات سفر شهرستان دشتي  گفت: با اختصاص چهار ميليارد و‪۵۰۰‬ ميليون ريال اعتبار به مناطق گردشگري و تاريخي در سالجاري، طرح‌هاي مناطق گردشگري شيرينه و بنگه، قلعه محمدخان و كلات موند در اين شهرستان مرمت و احيا خواهد شد. علي زارعي افزود:باتوجه به سابقه تاريخي، فرهنگي و مذهبي شهرستان دشتي، اين شهرستان منطقه‌بسيار مناسبي براي توسعه گردشگري طبيعي، مذهبي و فرهنگي به شمار مي‌رود.

*نمايشگاه تغذيه سالم براي همه، شامل غذاهاي محلي‌استان بوشهر روزپنجشنبه در شهر خورموج مركز شهرستان دشتي اين استان گشايش يافت. در اين نمايشگاه در قالب شش غرفه بسياري از غذاهاي محلي استان بوشهر، سبزي و ميوه‌هاي مختلف به نمايش گذاشته شده است. دکتر محمودی رييس شبكه بهداشت و درمان شهرستان دشتي با بيان اينكه تراكت، جزوه‌هاي آموزشي و كتاب‌هاي تغذيه نيز در معرض ديد قرارگرفته‌است افزود:اين نمايشگاه به مدت چهار روز براي بازديد عموم داير است.

*همزمان با هفته تربیت بدنی و روز جهانی راهپیمایی ، همایش  کوه پیماییتوسط هیئت کوه نوردی شهرستان دشتی در  خورموج برگزار شددر این همایش که بیش از 250 نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند،شرکت کنندگان مسیر 5 کیلومتری پارک مفتون تا  : بنگه :  را پیاده پیمودند و سپس اعضا هیئت کوه نوردی با حرکت به سمت تنگه برسیلاغ به صعود و فرود از ارتفاعات بیرم پرداختند . مسابقه طناب کشی جهت خواهران و گل کوچیک ویژه برادران از دیگر برنامه های همایش بود و در پایان به قید قرعه به 12 نفر از شرکت کنندگان جوایزی اهدا گردید.

+ نوشته شده در شنبه 1386/08/05ساعت توسط حسین (هانی) |

  TinyPic image

 

از مهمترين ويژه گيهاي علي عاشوري مرتبط بودن با مراجع قدرت در تهران و به ويژه ارتباط وي با دكتر شهرياري نماينده سابق دشتي و تنگستان و مهندس باهنر نائب رئيس مجلس كه در برخي موارد نهايت استفاده را در جهت منافع استان و شهرستان را برده است.

 

مردي كه به دليل فعاليت هاي عقلاني وي خدمات ارزشمندش در سازمان آموزش و پرورش استان بوشهر در اذهان خيلي از هم استاني ها ماندگار است .

 

مردي كه معرف به تصميم گيريهاي جسورانه و سريع با اعتماد به نفس بالا با روش مديريت پرسينگ و به قول خودش تفاوت او با مديران دولتي اين است كه مديران دولتي مديران هزينه اي هستند و صرفاً بر اساس هزينه هاي دولتي اقدام مي كنند ولي دانشگاه آزاد مديريت درآمد ، هزينه اي است و اين يعني موفقيت .

 

مردي كه سرعت پروژه هاي عمراني وي  در مسئولين شهرستان ، استان و كشوري زبان زد عام و خاص مي باشد و در كمتر از يك سال پروژه اول دانشگاه آزاد خورموج در حال اتمام مي باشد كه مقدمات پروژه دوم نيز مهيا گرديده است.

 

مردي كه سكوت معنا دار وي در خصوص مسائل استان به ويژه درگيري هاي اخير بين عطارزاده ، افراشته و زينبي از يك طرف  و از طرف ديگر حضور مستمر  وي صحن مجلس شوراي اسلامي و وزارت خانه ها ، دانشگاه آزاد مركز و نهاد رياست جمهوري موجب گشته تا حرف و حديث هاي گوناگوني را به وجود آورده است.

 

و مردي كه افراشته و الخصوص زينبي كه قبلاً نامش علي عاشوري بوده خاطرات خوشي از پيگيري هاي وي دارند گر چه از انتقادات وي بي نسيب نمانده اند و در آخر اينكه با توجه به عدم حضور  دكتر شهرياري در عرصه انتخابات شوراي اسلامي موضع گيري هاي وي و جمعي از دوستانش طمع خيلي از كانديدهاي مجلس را بر انگيخته است.

+ نوشته شده در شنبه 1386/08/05ساعت توسط حسین (هانی) |

 

اينگونه كه وضعيت نماينده بوشهر ، گناوه و ديلم  شكرا.. عطارزاده در پش رو است و با شكايتي كه خواهر زاده استاندار ، اميد عربزاده و همچنين طبق شنيده ها ، تهمتهايي كه در مورد زينبي زده شده بود سر چشمه آن از نماينده بوشهر بوده است و اكنون دادگستري در حال برسي اين امر مي باشد.

شكرا... عطارزاده رد صلاحيت مي شود"وبلاگ خبري خورموج"

 به نقل از سايت خبري ليمر "در پی توطئه های پلید رهیافته علیه بعضی از مسئولان ارشد استان بخصوص علی زینبی معاون سیاسی انتظامی استانداری بوشهر با خبر شدیم تنی چند از عوامل موثر در این توطئه شوم بازداشت شده اند و طبق آخرین اخبار رسیده حکم جلب ایمان عطارزاده برادرزاده رهیافته و یکی از بازی سازان این پروژه ننگین صادر شده است تا برگ سیاه دیگری باشد در حاکمیت چندساله رهیافته و باند مخوف وی ، چند سالی که استان بوشهر و بخصوص شهرهای حوزه انتخابیه بوشهر ، گناوه و دیلم دستخوش ناملایمات گسترده ای شدند و روی آرامش را به خود ندیدند ".

 

طبق  آخرين گفته گويي كه با اميد عربزاده داشته ايم وي گفته است تا عطارزاده به زندان نرود دست از شكايتم بر نميدارم ، همانگونه كه با آبروي من و خانواده ام بازي كرده است همانگونه بايد او را رسوا نمايم.

 

با وجود اين دو شكايت و اگر عطارزاده در دادگاه بوشهر محكوم گردد ، به زندان ميرود و موجب مي گرددكه براي هميشه با صندلي مجلس خداحفظي نمايد و براي دوره هشتم نيز رده صلاحيت شود و چهره واقعي او براي تمامي مردم استان نمايان گردد.

+ نوشته شده در چهارشنبه 1386/08/02ساعت توسط حسین (هانی) |

 
علی زینبی با آرامش و صلابت خاصی پاسخگوی گزارش گروه خبري ديار از مصاحبه مطبوعاتي معاون سياسي امنيتي استانداري با اصحاب رسانهسئوالات مدیرمسئولان ، سردبیران و خبرنگاران نشریات بوشهر بود. موضوعی که بسیار جالب است استقبال چشم گیر اصحاب رسانه از نشست مطبوعاتی و آرامش علی زینبی است كه بی شک این آرامش بی معنا نیست.
علي زينبي اين چنين شروع مي كند كه ...

ادامه مطلب در اینجا
+ نوشته شده در چهارشنبه 1386/08/02ساعت توسط حسین (هانی) |

 

وبلاگ خبري خورموج اين بار به سراغ نائب رئيس سابق شوراي شهر خورموج در دوره دوم رفته است.

مختار پزشك كه يكي از فرهنگيان اصلاح طلب شهرستان دشتي مي باشد و اكنون مدير دبستان شهيد ملاح خورموج است  در روزهاي گذشته خبرهايي از وي به گوشمان رسيد که ما را بر این امر واداشت تا با او مصاحبه اي داشته باشيم . 

در ادامه مطلب مصاحبه با پزشك را مي خوانيد.


ادامه مطلب در اینجا
+ نوشته شده در سه شنبه 1386/08/01ساعت توسط حسین (هانی) |